Počet článků: 8

Blog

Zvýrazňovač kódu

Na svém vebu mám celkem dost článků, ve kterých jsou různé kousky kódu - PHP, Javascript apod. Aby hezky vypadal, používám zvýrazňovač syntaxe daného jazyka. V TinyMCE editoru zapnu příslušný modul, který se o vše postará. O vše? No, ne tak úplně. Pár věcí musím dodělat ručně.

Co je šeptem to je ...

Pro psaní kódu používám PhpStorm. Nepovažuji se za programátora. Jsem spíš nadšený amatérský ťukač kódu. Co potřebuju, to si napíšu a nějak to funguje. PhpPStorm je naprosto špičkový nástroj. Jen v Latte šablonách nějak neumí dobře našeptávat u proměnných, které mu posílám z presenteru. Co s tím?

Smazání formuláře po odeslání Ajaxem

Pokud se nemusí stránka načítat celá znovu, je to vždy lepší. Ajax umí spousty zajímavých věcí, jako třeba odeslat formulář s komentářem k příspěvku v blogu a rovnou ho vykreslit na stránce, aniž by uživatel musel čekat na načtení celé stránky a pak znovu scrolovat dolů. Ale narazil jsem na malou nepříjemnost - formulář po odeslání zůstal vyplněný. Co s tím?

Stahování dat z Heureka.cz

Možná řešíš stejný problém jako já - automatické stahování statistik z různých reklamních systémů: Google Ads, Sklik, Facebook atd. Většinou mají všichni nějaké API, takže je stačí trošku nastudovat, napojit a v oblíbeném jazyce napsat nějaký script. V mém listu je ale i Heuréka, která API nemá. Tedy nějaké ano, ale to řeší jen výkon samotného obchodu. Jestli chceš statistiky reklam, API nenajdeš.

Kategorie

O mně

Jmenuji se Rudolf Svátek - lektor výpočetní techniky, trochu PHP programátor a SEO konzultant na volné noze.

Adresa

Příčná 326/3
736 01 Havířov

Kontakty

Email: office@rudolfsvatek.cz
Telefon: +420 777 828 353
Skype: svatekr