Vývoj redakčního systému v PHP

O čem tento seriál bude?

Nemám žádné ambice učit někoho programovat. Sám jsem jen samouk a amatér. Stavím weby svým klientům, ale nehraju si na velkou agenturu. Dlouho jsem vybíral nějaký rozumný redakční systém, nad kterým bych mohl weby stavět. Joomla je zbytečně složitá, Wordpress zase pořád napadají hackeři, takové ty weby za 3 minuty na webzdarma, nad nimi nemám plnou kontrolu, takže samé nevýhody.

Čili jsem si řekl, že je na čase spáchat nějaké vlastní řešení. Psaní v PHP mě celkem baví, zamiloval jsem se do Nette Frameworku, tak to byla výzva, na kterou jsem se těšil.

Začal jsem dost amatérsky a za první verzi bych se dnes už styděl. Druhá verze už byla rozdělena do modulů a aspoň nějaká pravidla jsem se už naučil a dodržoval. Před chvílí jsem zveřejnil novou verzi tohoto webu, která běží na RS::RS v.3. Ještě je to nedodělek a chybí spousta věcí, abych byl spokojen: jazykové mutace, komentáře, fotogalerie atd. Budu web dodělávat v průběhu psaní tohoto seriálu a psát seriál v průběhu dodělávání tohoto webu :-)

 1. Instalace Nette Frameworku.
 2. Databáze a entita stránek
 3. Model pro práci se stránkami
 4. Administrace systému - první kroky
 5. Všechny ty Base záležitosti
 6. Administrace stránek - přidání stránky
 7. Administrace stránek - editace stránky
 8. Optimalizace, úklid a ať je to hezčí
 9. Správa uživatelů
 10. Přihlašování uživatelů
 11. Zapomenuté heslo
 12. Wysiwyg editor
 13. Nastavení aplikace

Komentáře

20. 08. 2019 17:54

darkWolf

Zdravím, tuhle stránku ESET reportuje jako Phishingovou, zkuste jim dát nějak vědět, že tam mají chybu. Docela mě zaujalo tohle řešení, zatím sem podobné neviděl, jak je na tom s výkonem/nároky na prostředky oproti předchozí verzi, která tu byla dříve s řekněme "klasicky" řešenými Admin a Front moduly?

21. 08. 2019 09:24

Rudolf

Díky za upozornění. Na ESET napíšu. Nenapadlo mě to nějak měřit a také ještě nemám úplně optimalizováno. Jako SEO konzultant se chci soustředit hlavně na rychlost načítání. Cache se v minulé verzi ovládalo lépe. Doctrine ještě nemám moc prozkoumané, tak posílám občas dotazy i v situaci, kdy jsem v Dibi nemusel.

O mně

Jmenuji se Rudolf Svátek - lektor výpočetní techniky, trochu PHP programátor a SEO konzultant na volné noze.

Adresa

Příčná 326/3
736 01 Havířov

Kontakty

Email: office@rudolfsvatek.cz
Telefon: +420 777 828 353
Skype: svatekr