Popis redakčního systému

Rudolf Svátek 2015-05-23 17:51

Redakční systém RS::RS slouží k editaci obsahu webových stránek. Je tvořen dvěma částmi - jedna, co se zobrazí návštěvníkovi a druhá umožňuje oprávněnému uživateli provádět potřebné změny v administraci. Systém se skládá z několika základních modulů, přičemž další je možné vyrobit na zakázku.

Moduly RS::RS

Stránky

Nejzákladnější modul jsou Stránky. Umí zobrazit samotný obsah webu, jsou členěny do hierarchického stromu a je možné je použít k tvorbě menu. Stránky také mohou mít skrytý text, který je přístupný jen přihlášenému uživateli stránek. Nebo je možné stránkám říci, že se mají před nepřihlášeným návštěvníkem skrýt úplně. Můžete si tak vytvořit členskou sekci a pracovat se svými zákazníky.

Novinky

Co by byl web bez novinky "Máme nové stránky" smiley. RS::RS tedy také nabízí modul novinek. Na stránkách se pak zobrazuje jejich výpis s možností zobrazit si detail novinky.

RSS kanály

Po zadání adresy tvého webu, doplněné o rss.xml (např. www.rudolfsvatek.cz/rss.xml), se zobrazí výpis naposledy přidaných či upravených stránek. Jejich počet lze nastavit v sekci Nastavení.

Mapa stránek

Také mapa stránek se automaticky generuje. Po zadání adresy tvého webu, doplněné o sitemap.xml (např. www.rudolfsvatek.cz/sitemap.xml), se mapa stránek vypíše.

Uživatelé

Modul Uživatelé slouží k administraci registrovaných uživatelů. Ti, kteří mají oprávnění Administrátor, mohou v administraci administrovat laugh

Nastavení

V modulu Nastavení lze měnit různé náležitosti webu - název webu, motto, kontakty na administrátora, nastavení mailového serveru apod.

Redakční systém RS::RS

Tento web běží samozřejmě na RS::RS. Ale redakční systém RS::RS není něco jako Wordpress nebo Drupal. Zatím ho nejde stáhnout a nainstalovat klikáním na tlačítka v průvodci (ale i to je v plánu wink ). Nicméně s trochou zkušeností nainstaluješ a rozběháš RS::RS bez potíží.

Redakční systém je ve verzi 1.0.0. To asi odhadneš, že je to první veřejně dostupná verze a úpravy, doplnění a opravy chyb budou následovat. Budu ti vděčný za to, když mě upozorníš na nedostatky, chyby, nebo mi dáš námět na další funkčnost.

Kdybys čirou náhodou tápal i po přečtení zdejšího návodu, jsem ti k dispozici osobně. Využij mých kontaktních údajů.

Začneme instalací RS::RS.

Komentáře (0)

Přidej svůj komentář

O mně

Jmenuji se Rudolf Svátek. Jsem lektor výpočetní techniky a PHP programátor. Stavím firemní stránky a eshopy. Aby se mi to dělalo pohodlně, vytvořil jsem redakční systém RS::RS, který ti tu nabízím k použití.

Rychlý kontakt na mně

 • Rudolf Svátek
 • Telefon:
  +420 777 828 353
 • Email:
 • Adresa:
  Josefa Hory 1097/5
  736 01 Havířov
  ČRTyto stránky používají Cookies. Používáním stránek s tím souhlasíte Další informace