Nastavení

Rudolf Svátek 2016-05-28 18:35

Spoustu věcí lze v RS::RS nastavit, aby systém pracoval jak potřebuješ. Opět je toho tolik, že je formulář rozdělen na 4 karty:

 • Aplikace
 • Výběr šablony
 • SMTP server
 • Vlastní javascript

V popisu níže nebudu vysvětlovat kde které políčko najdeš. Pokud chceš vědět význam jednotlivých polí, klikni na ikonku otazníku, která je vždy vlevo.

Aplikace

Název stránek

Zde vyplň prostě název svých stránek. Ten se použije v automatických titulcích, v šabloně jej lze vypsat do záhlaví apod.

Email administrátora

Na vyplněný email se budou odesílat třeba konaktní formuláře a lze jej vypsat v šabloně. V šabloně lze vlastně vypsat cokoli, co se v nastavení uloží.

Motto

Některé stránky také používají motto. Takové shrnutí úplně všeho - vyjádření té nejdůležitější myšlenky. RS::RS umožní vyplnit 2 řádky a třeba je vypsat v šabloně. To už je na tobě, co s nimi uděláš.

Děkovná stránka

Je dobré, když se po odeslání libovolného formuláře, nejčastěji kontaktního, objeví děkovná stránka. Bude mít jinou URL adresu než samotný formulář. Je to dobré z mnoha důvodů - klávesa F5 neodešle formulář znovu, dá se měřit kolikrát se formulář odeslal atd. Vyber stránku z již existujících stránek. Po odeslání formuláře uvidí uživatel vybranou stránku s poděkováním.

Počet řádků v RSS

Pokud nabídneš kanál RSS, můžeš nastavit kolik stránek se bude do zdroje generovat. Budou to stránky, které se naposledy aktualizovaly.

Zobrazit stránky jako blog

Normálně se web zobrazuje tak, že na úvodní straně se zobrazí ta stránka, která má nastaveno zobrazení na úvodní stranu. Ale můžeš třeba chtít, aby se ukazoval výpis několika naposledy přidaných stránek. To se dá zařídit tak, že zaškrtneš nastavení "Zobrazit stránky jako blog". Pokud to uděláš, zobrazí se ve výpisu takový počet stránek, kolik jich nastavíš v poli "Počet stránek ve výpisu blogu"

Interval Slideru

Na stránkách můžeš mít slider, čili carrousel, prostě ten posuvník s obrázky. Vždycky se ukáže obrázek, k němu možná i nějaký text, chvilku počká a šup na další. Za jak dlouho to šup nastane, to se dá nastavit v poli "Prodleva slideru" Je to v milisekundách, takže hodnota 5000 znamená pět sekund.

Logo

Logo se dá nahrát jednoduše tak, že klikneš do pole Logo. Spustí se program pro nahrávání obrázků na web. Je to KCFinder a pokud nevíš jak s ním pracovat, mrkni na jeho stránky kcfinder.sunhater.com.

Výběr šablony

RS::RS pracuje se šablonami. Můžeš tedy jedním nastavením změnit kompletně vzhled celého webu. Výchozí a zatím jediná šablona je default-bootstrap. Pokud bys měl šablon více, stačí si mezi nimi vybrat. Chystám se na zveřejnění miniseriálu, který vysvětlí jak šablony upravovat a vyrábět.

SMTP server

Aplikace umí posílat maily. například když někdo vyplní a odešle formulář. Na většině webových serverů to jde tak nějak samo, resp. nemusíš to řešit ty. Občas se to ale nedaří a maily neodcházejí. Pak je tu druhá ožnost a to nastavit si vlastní SMTP server.

nastavení SMTP serveru

Nemohu ti říci co přesně máš vyplnit. To záleží na tom, jaký SMTP server použíáš pro odesílání pošty normálně. Dejme tomu, že bys ale používal gmail.com. Potom vyplníš do polí:

 • SMTP server - smtp.gmail.com
 • SMTP jméno - svoje přihlašovací jméno. V případě gmailu je to prostě tvůj mail
 • SMTP heslo - to musíš znát. Nastavoval sis ho při zakládání emailové adresy
 • SMTP zabezpečení - ssl

Ujisti se, že pokud chceš používat SMTP, tak uvidíš červený palec dolů u volby Používat místo SMTP funkci mail()

Vlastní javascript

Toto pole použiješ třeba na vložení měřícího kódu Google Analytics. Znalci by ti asi potvrdili, že možnost vkládat vlastní javascript je riziko. Jiné redakční systémy nabízí jen možnost vyplnit číslo měřícího kódu a samotný kód pak generují bez možnosti zásahu uživatele. Jenže na druhou stranu pak uživatel nemůže měřící kód upravit pro své individuální potřeby. A že je to celkem oprávněná potřeba. Šel jsem tedy cestou vstřícnosti.

 

Komentáře (0)

Přidej svůj komentář

O mně

Jmenuji se Rudolf Svátek. Jsem lektor výpočetní techniky a PHP programátor. Stavím firemní stránky a eshopy. Aby se mi to dělalo pohodlně, vytvořil jsem redakční systém RS::RS, který ti tu nabízím k použití.

Rychlý kontakt na mně

 • Rudolf Svátek
 • Telefon:
  +420 777 828 353
 • Email:
 • Adresa:
  Josefa Hory 1097/5
  736 01 Havířov
  ČRTyto stránky používají Cookies. Používáním stránek s tím souhlasíte Další informace