Novinky

Rudolf Svátek 2016-05-28 10:46

Co by byly stránky bez novinky "Máme nový web"? I RS::RS nabízí modul Novinky.

Výpis novinek

Na výpisu novinek není nic složitého. Prostě tak, jak novinky přibývají, tak se vypisují a řadí od nejnovější po nejstarší. Tlačítka pro akce jsou jen:

- informace o tom, že je novinka aktivní. Kliknutím ji zneaktivníš

- informace o tom, že je novinka neaktivní. Kliknutím ji zaktivníš

- pro editaci

- pro smazání

Přidání novinky

K přidání slouží zelené tlačítko nahoře. Nebudu tě urážet vysvětlováním jak na něj kliknout. Ve formuláři pro přidání najdeč jen možnost vyplnit titulek novinky a její text. Je tam i možnost určit URL adresu, pokud bys nebyl spokojen s její automatickou podobou.

Widget novinek

Pokud chceš, můžeš si do textu libovolné stránky vložit tzv. widget. Je to kus kódu v daném tvaru. Jakmile na něj RS::RS narazí při vypisování textu, nahradí jej opravdovým výpisem novinek. Uvádí se takto:

Widget novinek

Každý widget (ano, je jich víc než jen novinky) začíná dvěma dvojmřížkami, za kterými následuje název widgetu. Bez mezery. V případě widgetu novinek tedy:

##newsControl

Některé widgety (a novinky k nim patří) umožňují uvést další parametry. První parametr je název šablony, kterou chceš použít pro výpis. Takže v našem případě se používá šablona NewsShortControl.latte. Časem ti vysvětlím, kde takovou šablonu najdeš, jak ji můžeš upravit, nebo si i vyrobit svou vlastní. Pokud šablonu neuvedeš, použije se výchozí.

Druhý parametr, tady konkrétně číslo "3", říká, kolik novinek má widget vypisovat. pokud jej neuvedeš, pak systém sáhne do nastavení a zjistí výchozí číslo.

Každý widget musí končit opět dvěma dvojmřížkami bez mezer.

Takže jsem do tohoto článku vložil celý widget a dole vidíš:

 

Komentáře (0)

Přidej svůj komentář

O mně

Jmenuji se Rudolf Svátek. Jsem lektor výpočetní techniky a PHP programátor. Stavím firemní stránky a eshopy. Aby se mi to dělalo pohodlně, vytvořil jsem redakční systém RS::RS, který ti tu nabízím k použití.

Rychlý kontakt na mně

 • Rudolf Svátek
 • Telefon:
  +420 777 828 353
 • Email:
 • Adresa:
  Josefa Hory 1097/5
  736 01 Havířov
  ČRTyto stránky používají Cookies. Používáním stránek s tím souhlasíte Další informace