Metatagy, logo a ti další

Rudolf Svátek 2016-06-01 13:31

Pokud myslíš na SEO svých stránek a buduješ značku, musíš také správně nastavit titulky, popisky a klíčová slova. Prosazovat svou značku. Tak ještě trochu upravíme @layout.latte.

Naše ukázková šablona na SEO očividně moc nemyslí. Má sice tag <title>, ale meta tagy jako description, keywords, author apod., ty chybí.

 1. Změň řádek
  <title>TMPS00042</title>

  na

  <title>{$title|truncate:55}</title>

  To způsobí, že se titulek vezme automaticky podle toho, jakou stránku uživatel zobrazí. Každé stránce v administraci můžeš vyplnit titulek ručně. Pokud vyplněn není, vezme se z názvu stránky. Titulek by neměl přesáhnout délku 55 až 60 znaků. Ne proto, že by to bylo nějak trestáno, ale vyhledávače delší texty oříznou a konec nezobrazí. Proto jsem tam doplnil to truncate:55. Je to také příkaz o oříznutí. Zobrazí se maximálně 55 znaků. Jestli chceš, klidně si to změň :-)

 2. Doplň řádky

  <meta name="description" content="{$description|striptags|truncate:160}">
  <meta name="keywords" content="{$keywords}">

  Tím zajistíš, že se zobrazí i popisek stránek. Opět ho může administrátor vyplnit v editaci stránky. Pokud to neudělá, popisek se vezme z textu stránky. Ořízne se na délku 160 znaků. Klíčová slova v meta tagu keywords už nejsou tak významná jako kdysi. Někdo i přímo říká, že jsou zbytečná. Nikdo ale neví přesně, na kolik a jestli je Google bere v úvahu. Nicméně jakich uvedení nemůže být chybou. Navíc neexistuje jen Google.

 3. Klidně doplň další metatagy jako autor, robots, geo apod. Tyto tagy ale RS::RS nijak automaticky generovat neumí. Co ale není, může být časem.

 4. V ukázkové šabloně je jako hlavní nadpis uveden výraz Sitename. To asi taky budeš chtít změnit. Nabízí se vložení názvu stránek, loga, nebo můžeš zobrazit motto. Všechny tyto informace se čerpají z modulu Settings, čili Nastavení. RS::RS dodává šablonám proměnnou $settings, ze které můžeš čerpat:

  • {$settings['logo']}
  • {$settings['motto1']}
  • {$settings['motto2']}
  • {$settings['siteName']}


  Takže kupříkladu změníme to Sitename na název stránek. Jednoduše vyměň

  <h1>Sitename</h1>

  za

  <h1>{$settings['siteName']}</h1>

No, a to je zhruba všechno. Nová šablona existuje a funguje. Je toho sice trochu víc, co se se šablonou dá vyvádět, ale to zase někdy příště.

Komentáře (0)

Přidej svůj komentář

O mně

Jmenuji se Rudolf Svátek. Jsem lektor výpočetní techniky a PHP programátor. Stavím firemní stránky a eshopy. Aby se mi to dělalo pohodlně, vytvořil jsem redakční systém RS::RS, který ti tu nabízím k použití.

Rychlý kontakt na mně

 • Rudolf Svátek
 • Telefon:
  +420 777 828 353
 • Email:
 • Adresa:
  Josefa Hory 1097/5
  736 01 Havířov
  ČRTyto stránky používají Cookies. Používáním stránek s tím souhlasíte Další informace